Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Bez dymu


Branża technologiczna i medycyna, a dokładnie ziołolecznictwo. Te dwie branże, za razem oddalone od siebie, a jednocześnie ściśle powiązane. Największym winowajcą tego układu oczywiście są vaporizery. W Polsce jest to pojęcie wciąż mało znane, jednak coraz częściej króluje w naszym słowniku. Urządzenia są bardzo rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpani, Holandii, a także w Niemczech.

Co to jest vaporizer?

W kilku słowach wyjaśnienia warto zagłębić się u źródła, czym właściwie jest to niewielkie urządzenie? W Internecie można odnaleźć wiele teorii, mniej lub bardziej trafnych, jednak najprostszą jest oczywiście ta, które twierdzi, że jest to niewielkie urządzenie, które służy do bezdymnej inhalacji, gdzie wapory zator zostaje napełniony materiałem roślinnym, jak chociażby zioła, susz czy też olejki eteryczne. Proces poddawany jest działaniu wysokiej temperatury, osoba wykonująca waporyzację wdycha czysty opar bez substancji smolistych i rakotwórczych.
Waporyzacja pojęcie mało znane, jednak można o samym procesie napisać sporo książek, rozwój tej technologii pozwala co jakiś czas ujawnić nowe informacje. Vaporizer to niewielki aparacik, umożliwiający wdychanie dużo więcej substancji aktywnych, w przeciwieństwie do procesu spalania. Małe urządzenie jest wyposażone w komorę spalania, do której wkładany jest materiał do odparowania.

Rodzaje waporyzatorów.

Obecnie rozwój technologiczny pozwolił wyróżnić dwie grupy urządzeń. Vaporizery przenośne jak Xvape Fog, Mighty Focusvape i stacjonarne jak Volcano, jednak to niejedna klasyfikacja. Na rynku można spotkać podgrzewacz kondukcyjny, działa on na podstawie komory, w której umieszczany bywa susz, materiał jest podgrzewany w momencie brania przez nas wdechu. Na obecną chwilę jest to dużo lepsze rozwiązanie, gdzie gorące powietrze nie działa cały czas, cenne substancje nie uciekają do atmosfery.

vaporizery

G Pen?

Co to właściwie jest? Czy to także wapory zator? Odpowiedź jest jednoznaczna, nie. Po pierwsze ma inny sposób działania, materiał jest spalany wewnątrz urządzenia poprzez kontakt z rozgrzaną grzałką, co w konsekwencji prowadzi do powstania dymu. Nie ma ani śladu pary. Rozwiązanie jest dużo tańsze i wybierane przez wiele osób, czy jednak jest ono tak samo zdrowe? Warto dokładnie przyjrzeć się obu propozycjom przez dokonaniem zakupu.

Waporyzator jest często urządzeniem stosowanym w celach medycznych, lecznicza marihuana jest pomocna w walce z padaczką, stwardnieniem rozsianym, czy też HIV/AIDS. Urządzenie znalazło także jeszcze jedno zastosowanie. Kuchnia, specjaliści od gastronomii podgrzewają zioła, które w odpowiedniej temperaturze uwalnia wzmożony smak.

Leave a Reply