Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Vaporizer – nieszkodliwe dla zdrowia palenie

Postęp techniczny nie omija branży palenia. Najnowszym krzykiem mody pochodzącym wprost z Holandii i Stanów Zjednoczonych są vaporizery, które wprowadziły wręcz rewolucyjne rozwiązania. Teraz palenie może być nie tylko relaksujące, ale również nieszkodliwe dla zdrowia.

W wyniku przeprowadzonych badań naukowcy doszli do wniosku, iż temperatura wydzielania się aromatów i substancji z ziół jest niższa od temperatury palenia liści i suszu. Dzięki temu opracowano specjalne urządzenie pozwalające na wdychanie aromatu ziół bez szkodliwych substancji towarzyszących procesowi spalania. Vaporizer to urządzenie pozwalające na inhalację nasyconej aromatami z ziół, całkowicie nieszkodliwej pary wodnej. Vaporizer to wolność od dymu, substancji smolistych, tlenku węgla i popiołu. Ogranicza zatem możliwość zapadnięcia na nowotwór. Układ oddechowy nie jest narażony bowiem na działanie bardzo niezdrowych substancji. Przykry zapach i suchy kaszel przestaną być problemem.

waporyzatory

Vaporizery – wykonanie

Bardzo dobre waporyzatory powinny być wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury, tak by nie wydzielały szkodliwych substancji do suszu. Ponadto, co oczywiste, dobry waporyzator nie może przypalać umieszczonego w nim suszu lub ziół. Przy używaniu tego rodzaju urządzeń warto również zaopatrzyć się w odpowiedni grinder, czyli młynek do suszu, który pozwoli przygotować zioła. Co więcej, kupując vaporizer należy zwrócić uwagę na elementy w zestawie. Wśród nich powinny być nie tylko elementy podstawowe, jak generator ciepłego powietrza, komora spalania, ustnik, chłodnica, liquid pad i siatka, ale także różnej długości rury oraz szczoteczka do czyszczenia. Warto również pamiętać, iż wymienniki ciepła z podwójną helisą działają wydajniej i skuteczniej. Ponadto, jeśli urządzenie nie posiada dodatkowych pomp i balonów to będzie działać o wiele ciszej, niż odpowiedniki posiadające te dwa elementy.

Ponadto, przy wyborze własnego urządzenia należy zadać sobie pytanie czy będzie ono używane wyłącznie w domowym zaciszu, czy też potrzebna jest wersja bardziej mobilna. Osoby przebywające głównie w domu powinny wybrać wersję stacjonarną (potrzebującą gniazdka elektrycznego do działania). Urządzenia stacjonarne cechuje znacznie większa moc i efektywność działania, jak również większe komory na zioła. Z kolei osoby dużo podróżujące powinny wybrać wersję mobilną działającą dzięki akumulatorkom wielokrotnego ładowania. Mobilne wersje urządzenia (małe, dyskretne, mieszczące się w kieszeni) charakteryzują się zwykle mniejszą mocą i efektywnością niż wersje stacjonarne, chociaż w przypadku drogich egzemplarzy różnica będzie praktycznie niezauważalna. Wykorzystanie akumulatorków pozwala zwykle na około godzinną sesję aromaterapii. Należy również pamiętać, iż niektóre egzemplarze intensywnie się nagrzewają, w związku, z czym, co jakiś czas trzeba pozwolić urządzeniu wychudnąć.

Szeroki wybór najlepszego sprzętu w przystępnej cenie znajdziesz np tu – https://vapuj.pl/vaporizery-waporyzatory.html

Leave a Reply