Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Waporyzacja – czyli co?

Waporyzacja zaczęła zyskiwać swą popularność kilka lat temu, i choć wiele osób sądziło, że jest to tylko chwilowa moda, która bardzo szybko przeminie, jest wręcz przeciwnie, bowiem z czasem zyskuje sobie ona coraz więcej zwolenników. Do czego konkretnie służą vaporizery i co sprawia, że ta konkretna metoda wydobywania substancji aktywnych z ziół przekonuje do siebie coraz więcej osób?

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja polega na podgrzewaniu ziół, wskutek czego aktywne substancje wydalane są w formie przeznaczonej do wdychania pary. Wykorzystuje się w tym celu specjalne urządzenie – vaporizer. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego urządzenia, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Waporyzacja jest rozsądną alternatywą tradycyjnego palenia pod kilkoma względami. Po pierwsze podgrzewanie, a nie spalanie sprawia, że do organizmu człowieka trafia o wiele więcej substancji aktywnych, które w przeciwnym razie uległyby zniszczeniu wskutek bardzo wysokiej temperatury. Czyni to waporyzacje wyjściem bardziej ekonomicznym, czyli przyjaznym dla naszego portfela. Kolejny istotny fakt świadczący na korzyść waporyzacji związany jest z kwestiami zdrowotnymi.

Paląc tradycyjne skręty (a także korzystając z takich urządzeń jak bongo czy fajka wodna) wdycha się bowiem znaczną ilość bardzo szkodliwego dymu, który powodować może wiele groźnych konsekwencji dla zdrowia. Podczas podgrzewania ziół wydzielana jest wyłącznie para wodna, problem ten więc przestaje istnieć. Używanie vaporizera jest także o wiele bardziej dyskretne, niż tradycyjne palenie, a jednocześnie znacznie bardziej przyjazne dla osób z naszego otoczenia, które nie palą i nie chcą wdychać drażniącego dla siebie zapachu. W przypadku waporyzacji intensywny zapach nie jest bowiem wydzielany. Zyskuje więc zarówno twoje zdrowie, portfel, jak i kontakty z otoczeniem.

Jaki vaporizer wybrać?

Podstawowy podział rozróżnia vaporizery przenośne oraz stacjonarne. Te pierwsze to urządzenia kompaktowe, które zwykle mieszczą się w kieszeni – są przez to bardzo wygodne i dyskretne. Do popularnych modeli zaliczyć można między innymi vaporizery: G Pen, FocusVape Pro, XVape Fog czy Mighty. Urządzenia stacjonarne są natomiast przeznaczone do użytku domowego. Zarówno pod względem wyglądu, jak i zastosowania przypominają one nieco tradycyjne bongo i pozwalają zrelaksować się po ciężkim dniu. Zarówno przenośne, jak i stacjonarne vaporizery mają swoich zagorzałych wielbicieli, wielu z nich jednak nie ogranicza się tylko do jednego rozwiązania, dzięki czemu zioła stosować mogą oni zawsze wtedy, kiedy mają na to ochotę – dyskretnie, bezpiecznie, ale też skutecznie. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Leave a Reply