Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Lubisz zioła? Nie pal ich! Nowy sposób na wydobycie z ziół tego, co w nich najlepsze

Ziołolecznictwo staje się co raz bardziej popularne – nie od dziś wiadomo, że niektóre zioła oprócz działania leczniczego wykazują również działanie relaksujące. Jednak jak wydobyć z suszu roślinnego składniki wpływające pozytywnie na nasze samopoczucie?
Jednym ze sposobów, znany już naszym babcią, jest ich zaparzanie, lecz wówczas tracą one większość swoich właściwości. Innym, najbardziej chyba dziś popularnym, jest palenie, jednak ma ono swoje ciemne strony – procesowi spalania towarzyszy emisja szkodliwych substancji smolistych oraz innych toksyn, które mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie; przede wszystkim obciążają płuca. Szacuje się, że substancje smoliste są najczęstszą przyczyną zachorowań na raka płuc.

waporyzator
Jak więc uniknąć ryzyka i jednocześnie cieszyć z tego, co dała nam matka natura? Z odpowiedzią na to pytanie spieszą producenci waporyzatorów.

Czym jest waporyzator?

Jest to urządzenie, które podgrzewa i odparowuje susz roślinny nie doprowadzając do jego zapłonu. Dzięki temu nie wydziela się dym, a co za tym idzie – intensywny zapach; inhalacja ziołami staje się więc o wiele bardziej dyskretna.
Waporyzator podgrzewa susz na trzy sposoby: pierwszym z nich są grzałki umieszczone w urządzeniu, drugim ciepłe powietrze, a trzecim gaz (butan), który paląc się emituje niezbędne do podgrzania ciepło. Na rynku dostępne są urządzenia wymagające stałego źródła zasilania przeznaczone do użytku domowego oraz ich bardziej kompaktowe, przenośne wersje wyposażone w akumulatory, dzięki czemu bez problemu można zabrać je ze sobą w podróż czy na spacer; te pierwsze z reguły są bardziej wydajne, ale wśród wśród wersji przenośnych także można znaleźć bardzo dobrej jakości urządzenia cechujące się dużą wydajnością oraz żywotnością.

Producenci waporyzatorów polecają także młynki – grinder do ziół; służą one do rozdrabniania suszu, dzieki czemu jest on wygodniejszy w użyciu i łatwiej ulega procesowi waporyzacji.

Czym kierować się przy zakupie waporyzatora? Przede wszystkim należy uważać na tanie podróbki, które nie tylko są niskiej jakości, ale także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia przez wzgląd na to, iż do ich produkcji użyto tanich, mało odpornych na wysokie temperatury materiałów. Solidne produkty są w stu procentach bezpieczne w użyciu i objęte gwarancją producenta. Waporyzator oraz grinder to inwestycja na lata, dlatego przy ich wyborze nie należy kierować się jak najniższą ceną.

Leave a Reply