Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Co to takiego waporyzacja?

Waporyzacja to stosunkowo nowa metoda przyjmowania aktywnych substancji, jakie znajdują się w ziołach. Polega ona na tym, że używany susz jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury, w wyniku czego powstaje para wodna służąca do inhalacji. Do waporyzacji przeznaczone są specjalne urządzenia – vaporizery. Do popularnych modeli przenośnych należą na przykład G Pen Vaporizer, FocusVape Pro, XVape Fog czy Vaporizer Mighty. Na rynku dostępne są także vaporizery stacjonarne, służące do użytku domowego, które zarówno swoim wyglądem, jak i działaniem przypominają tradycyjne bongo.

waporyzatory

Plusy waporyzacji

Zastanawiasz się, czy waporyzacja jest rozwiązaniem odpowiednim dla ciebie? W końcu wiele osób uważa tę metodę za fanaberię, tymczasową modę, która szybko przeminie. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety waporyzacji, nic na to nie wskazuje, co więcej – ma ona szansę zrewolucjonizować tradycyjne palenie. Na czym polega przewaga tej metody? Podczas tradycyjnego palenia np. skrętów znaczna część substancji aktywnych ulega zniszczeniu w skutek spalania oraz wysokiej temperatury. Przeciwnie jest w przypadku waporyzacji – do organizmu trafia znacznie więcej pożądanych substancji. Jest to zarówno o wiele skuteczniejsze, jak i bardziej ekonomiczne, możemy więc także zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kolejną zaletą są kwestie zdrowotne. Podczas palenia do naszych płuc dostaje się bardzo szkodliwy dla całych dróg oddechowych dym, który może być przyczyną wielu bardzo niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób. Podczas waporyzacji dym nie jest wytwarzany, jest to więc o wiele zdrowsza alternatywa. Do plusów zaliczyć można także zapach, a mówiąc dokładniej – brak smrodu, który bardzo często przeszkadza osobom w naszym otoczeniu. Zyskują więc wszyscy, nie tylko ty.

Waporyzacja w celach medycznych

Vaporizery umożliwiają także inhalację olejków CBD, będących naturalnym ekstraktem z konopi włóknistych, jedynym legalnym środkiem na bazie konopi dostępnym w Polsce. Jest to substancja, która nie wywołuje żadnego działania psychoaktywnego i narkotycznego, przez co może być stosowana przez każdego, nawet osoby nieprzychylnie nastawione do konopi indyjskich. Wykorzystywana jest między innymi wspomagająco podczas leczenia wielu chorób. Waporyzacja, jak już wspomniano powyżej, pozwala na wchłonięcie do organizmu największej ilości substancji aktywnych, jest to więc bardzo rozsądne rozwiązanie.

Bez względu na to, w jakimi celu – rekreacyjnym czy medycznym – chcesz przyjąć substancje aktywne zawarte w różnego rodzaju ziołach waporyzacja jest rozwiązaniem, które powinieneś rozważyć – plusy są niepodważalne, minusów zaś praktycznie nie ma.

Leave a Reply