Waporyzator

Vaporizer | Grinder | CBD

Alternatywna droga leczenia – aromaterapia waporyzatorem

Waporyzator – inwestycja fanów aromaterapii

Rzesze miłośników na świecie zyskuje odłam medycyny alternatywnej, jaką jest ziołolecznictwo. Moc ziół użytych w procesie waporyzacji staje się nieoceniona w leczeniu wielu schorzeń, w tym raka. Kompleksowe działanie, jakie zapewniają waporyzatory jest doceniane i szeroko komentowane. Vaporizer jest urządzeniem umożliwiającym spalanie wybranych ziół, które następnie uwalniają aromatyczną parę. Wszystkie negatywne aspekty palenia typu: szkodliwy dym czy substancje smoliste w procesie waporyzacji nie przedostają się do organizmu użytkownika. Dlatego często ten typ przyjmowania ziół jest nazywany zdrowszą alternatywą.

Natychmiastowe działanie

Waporyzator działa dzięki mechanizmowi młynka i atomizera. Pierwszy zapewnia starcie roślin np. zmielenie na pył rumianku, drugi zaś zachowuje aromat suszu i pozwala na precyzyjne odmierzenie i rozpylenie. Grinder zmieli susz w sposób zapewniający odpowiednią konsystencję, dlatego tak ważnym jest wybór odpowiedniego modelu. Jako przykład może posłużyć model kondukcyjny, który ogrzewa umieszczony w waporyzatorze materiał roślinny ściankami komory. W takim przypadku susz powinien zostać zmielony drobno – na piasek. Sprawi to, że susz będzie miał większą powierzchnię kontaktu ze ścianami komory ogrzewającej, co wpłynie pozytywnie na wydobywającą się parę. Atomizery w tej sytuacji rozpylą bardzo gęstą parę. Innym rodzajem ogrzewania charakteryzują się modele konwekcyjne. Tam susz jest ogrzewany poprzez strumień gorącego powietrza. Zatem młynek powinien zapewnić średni stopień zmielenia fragmentów ziół, aby pozostały w komorze urządzenia lub na sitku tuż nad nią, nie przedostając się tym samym do ust użytkownika.

Wspaniałe właściwości

Zestaw do waporyzacji powinien zawierać kilka podstawowych urządzeń między innymi: komory, nakładki czy sitka. Obecnie można przebierać wśród dostępnych artykułów o różnej specyfikacji technicznej i rozbudowanych funkcjach. Gdy medycyna konwencjonalna nie przynosi oczekiwanych efektów, warto spróbować czegoś sprawdzonego i bezpiecznego, a jednocześnie innowacyjnego. Uzyskanie najwyższej skuteczności będzie zależeć od wykorzystanego sprzętu oraz wyboru i sposobu dawkowania ziół.

Leave a Reply